Pękanie hemoroidu zewnętrznego przy odbycie

Witam serdecznie. 19.04 pojawił się u mnie hemoroid zewnętrzny przy odbycie zaczęłam smarować maścią procto-hemolan i biore tabletki cyclo3fort. Ból minął i przy oddawaniu stolca zauważyłam ze pojawiła sie krew czyli pęka. Proszę mi napisać czy on się wchłonie, i jak długo to będzie trwać ? Dodam ze nie jest to hemoroid po porodzie. Mam 31 lat. Czy powinnam nadal smarować maścią przeciw hemoroidom? Czy możliwe jest, że krew wzięła się z jakiegoś innego powodu? Jak długo powinno trwać to leczenie? A może hemoroid się nie wchłonie tylko na nowo się rozwinie, czy jest taka możliwość? Jak w ogóle wygląda leczenie hemoroidów? Skąd one się biorą? Dziękuję za szybki odpis.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Leczenie zazwyczaj trwa do 10-14 dni. Jednak jeśli po zastosowanym leczeniu problem hemoroidu nie zniknie wskazana jest konsultacja u lekarza chirurga - proktologa. Alternatywnym do leczenia farmakologicznego jest leczenie chirurgiczne - tzw. gumkowanie hemoroidu (w znieczuleniu miejscowym).