Hemoroidy przy seksie analnym

Witam, jestem gejem i jak to w związkach gejowskich ważną rolę odgrywa seks analny, lecz w moim przypadku wszystko się skomplikowało, ponieważ okazało się, ze mam hemoroidy, zacząłem smarować to procto-hemolan, lecz nie przynosi to większych efektów, gdyż bo zniknięciu już "obrzęku" zostają te stwardniałe wypustki ! Czy one w ogóle kiedyś znikną ? Czy może zadziała w końcu na to procto-hemolan ? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Dzień dobry!

Hemoroidy zdecydowanie są przeciwwskazaniem do seksu analnego. Poza nim istnieją jednak również inne formy zaspokajania seksualnego. Część homoseksualnych mężczyzn częściowo lub całkowicie rezygnuje z seksu analnego - z różnych przyczyn, także zdrowotnych.

Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem, aby ocenić stopień hemoroidów i właściwe postępowanie. Niekiedy konieczne jest leczenie zabiegowe, niekiedy farmakologiczne itp. Taka ocena jest możliwa jedynie w osobistym kontakcie i po badaniu.

Pozdrawiam!

Witam, Hemoroidy są możliwe do całkowitego usunięcia na drodze różnego rodzaju zabiegów medycznych np: metoda Barrona czyli tzw gumkowanie, wstrzyknięcie w pobliże żylaków środka powodującego ich obkurczanie, fotokoagulacja czy krioterapia (wymrażanie).Tego rodzaju zabiegi są powszechnie dostępne w prywatnych zakładach medycznych.Pozdrawiam