Plamienia śródcykliczne po uregulowaniu miesiączki przy hiperprolaktynemii czynnościowej

Witam. Mam 24 lata i dość nietypowe problemy według lekarzy. Od roku leczę hyperprolaktynemie czynnościową. Zanim została ona zdiagnozowana miałąm bardzo nieregularne miesiączki nawet co 53 dni itp oraz dodatkowo pojawiały się plamikenia-krwawienia międzymiesiączkowe. Po stosowaniu bromergonu ustabilizowała się miesiączka jest regularna, natomiast plamienia zostały. Pojawiają się w każdym cyklu około 18-19. jaka może być ich przyczyna???

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proponuje zgłosić się do ginekologa. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań.