Problem z cerą w 12 tygodniu ciąży

Jestem w tej chwili w 12 tygodniu ciąży. Od 4 tygodni mój stan cery pogorszył się. W tej chwili całe moje czoło pokryte jest zaskornikami i zmianami ropnymi. Przed ciążą również miałam sporadyczne problemy, stosowałam wówczas lek Duac i Akneroxid, po tym jak dowiedziałam się o ciazy odstawiłam. Czy mogę wrócić do stosowania tych leków, czy jest to bezpieczne dla dziecka? W chwili obecnej używam tylko maści cynkowej, ale nie pomaga w ogóle.

Dzień dobry, informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania tych leków w trakcie ciąży są ograniczone, dlatego nie powinno się ich stosować. Proszę udać się do dermatologa, który stwierdzi, czy są one konieczne lub dobierze inną, bezpieczną terapię.