Problemy z osiągnięciem satysfakcji podczas seksu

Witam. Mam 20 lat od roku kochamy się z chlopakiem z ktorym jestem 3 lata. Jednak mamy taki problem ze podczas stosunku nie odczuwam żadnych przyjemnosci a takze mam problem z osiągnięciem orgazmu. Próbowaliśmy wielu pozycji lecz nic to nie skutkowalo gdyż nic nie czuje. Czym to może skutkować ? Dodam iż jesli chodzi o masturbacje to raczej za każdym razem byla stymulowana tylko łechtaczka gdyż po paru razach masturbacji pochwy no nie udalo się osiągnąć tej rozkoszy. Co robic ?? Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Orgazm kobiecy jest znacznie bardziej skomplikowany od męskiego - większość kobiet musi się go po prostu "nauczyć". Niebanalny wpływ na osiągnięcie satysfakcji ma jakość samego związku, atmosfera "w trakcie" i wyczucie partnera. Technika, czyli pozycje seksualne oraz mechaniczna stymulacja pochwy mają w tym wypadku podrzędne znaczenie.
Możliwe też, że podchodzi Pani zbyt zadaniowo do współżycia – nastawiając się na konieczność uzyskania orgazmu, w związku z czym „umykają” Pani bodźce podczas seksu.
Sugerowałbym więc konsultację seksuologiczną, podczas której mogłaby Pani bliżej zapoznać się z potencjalnymi przyczynami problemu.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Dla większości kobiet (w przeciwieństwie do większości mężczyzn) orgazm nie jest reakcją odruchową, ale stopniowym procesem nauki, zwiększania samoświadomości ciała, zbierania kolejnych doświadczeń. Wiele kobiet, które dziś przeżywają orgazmy podczas stosunku, kilka lat wcześniej (podobnie jak Pani) obawiały się, że nigdy nie będzie to możliwe.

Jednocześnie, oczekiwanie osiągania orgazmu wyłącznie na skutek stymulacji pochwy dla większości kobiet jest nierealne lub mało prawdopodobne. Pochwa jest znacząco słabiej unerwiona i wrażliwa na dotyk niż łechtaczka - to naturalne. Dla większości kobiet uwrażliwianie pochwy i nauka czerpania przyjemności z takiego rodzaju pieszczot trwa, a także jest łatwiejsza przy jednoczesnej stymulacji kilku sfer erogennych (np. także łechtaczki).

Pozdrawiam!

Witam, bardzo duży procent kobiet nigdy nie doświadcza orgazmu podczas penetracji czyli stosunku seksualnego. Orgazm uzyskiwany na drodze stymulacji łechtaczki jest tak samo wartościowym doznaniem jak tzw orgazm pochwowy. Proszę wzbogacić stosunki seksualne o jednoczesną stymulację łechtaczki, prawdopodobnie dzięki temu uda się osiągnąć satysfakcję seksualną podczas współżycia.Pozdrawiam