Przesuszona skóra na twarzy zwłaszcza na policzkach

Witam, jestem 21-letnią kobietą i od roku wzmagam się z niedoczynnością tarczycy ( od pół roku leczoną) . W dalszym ciągu borykam się z zbyt przesuszoną na twarzy zwłaszcza na policzkach ( chodz nie tak bardzo jak przed rozpocząciem leczenia ) . Gdy nakładam makijaż po jakimś czasie pojawiają sie "suszki" miejsca gdzie widać zasuszoną , skórkę lub grudki. Chciałabym się dowierdzieć czy istnieje jakiś sposób by sie tego pozbyć bądz czy jest jakiś KREM KTÓRY nawilza i zapobiega "suszką " Dziekuje

Proszę spróbować preparatu, który nazywa się Bionect w formie kremu. Kupuje się go w aptece. W ulotce jest napisane,że jest to preparat na trudno gojące się rany ale świetnie radzi sobie również z mocno przesuszona skórą ponieważ zawiera kwas hialuronowy.

Najlepiej udać się do gabinetu dermatologicznego, gdzie lekarz dermatolog oceni jakość oraz rodzaj Pani skóry, a także obecne dolegliwości. Na podstawie wniosków zaleci najlepsze rozwiązanie, które pomoże Pani zmniejszyć dolegliwości.

Najlepiej wybierać kremy zwierające kwas hialuronowy, proszę też pamiętać o nawilżaniu "od środka" przez picie dostatecznej ilości wody. Warto skonsultować się ze specjalista aby ustalić czy problem ten nie jest wynikiem dodatkowego schorzenia skóry.

Polecam wykonywać regularnie peeling twarzy+ maski nawilżające+ krem odżywczy. Jeśli po 2-3 tygodniach nie będzie poprawy można pomyśleć o wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej u lekarza medycyny estetycznej.