Pytanie dotyczące zarażenia się wirusem

Witam, mam pytanie dotyczace zarazeniem sie wirusem ... Mianowicie chodzi o uklucie sie zluzyta strzykawka z igla, pracuje na zajezdni autobusowej gdzie wczoraj poznym wieczorem za zadanie dostalam zamiatanie autobusow ktore zjezdzaly na zajezdnie, po wejsciu do jednego z nich w koszu na gazety znalazlam kosmetyczke a w niej igly ze strzykawkami i miedzy innymi 2 rozpieczetowane i zluzyte ( także nozyczki , miarki, fiolki i pusta torebeczke prawdopodobnie po trawie, badz jakims innym narkotyku.

Milena Lubowicz

Wszystko zależy jak głębokie to ukłucie było. Proponuję niezwłocznie wizytę w szpitalu zakaźnym, gdzie zostanie ocenione ryzyko zarażenia i podjęte ewentualne środki zapobiegawcze.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Pracodawca powinien skierować Panią do odpowiedniej placówki zdrowia z którą ma podpisaną umowę. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości proszę udać się jak najszybciej do szpitala zakaźnego i opisać sytuację.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski