Ryzyko zarażenia opryszczką 5-miesięcznego dziecka

Dziś dostałam opryszczki. Boję się o moją 5 i pół miesięczną córkę. Gdy tylko zauważyłam zmianę na brodzie nie całowałam jej i myłam ręce przed każdym kontaktem. Boję się że mogłam ja zarazić w nocy bo mała śpi ze mną w łóżku. Czy mogłam ją zarazić ? Jakie mogą być objawy? Czy należałoby zgłosić to pediatrze? Dodam że za 10 dni mamy szczepienie na pneumokoki, czy nie trzeba go przesunąć, by sprawdzić, czy córka się zaraziła?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę postępować jak dotąd tzn dokładnie myć ręce przed kontaktem z dzieckiem. Wirus opryszczki jest bardzo powszechny i u zdrowych ludzi nie jest groźny. Przed szczepieniem dziecko musi być zbadane przez pediatrę, proszę go poinformaować o tym fakcie i wtedy zdecyduje czy szczepić dziecko.