Terapia leczenia świerzbu

Witam 4 dni temu dermatolog zdiagnozowała u mnie świerzb. Przepisała mi krem Infectoscab, którym miałem na raz posmarować całe ciało( na 8 godzin) oprócz twarzy a za pięć dni powtórzyć to samo. Minęły 2 dni od pierwszej kuracji swędzi dalej. Czy tak powinno to wygladac? Czy po pierwszym smarowaniu swąd powinien zniknąć? A drugim pytaniem jest to czy na prawde trzeba codziennie przez 14 dni zmieniać pościel, i czy mozna się kąpać, bo na róznych forach pisze różnie. Bardzo proszę o pomoc.Bartek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Świąd może nie ustąpić po jednokrotnym zastosowaniu maści. Proszę ponownie posmarować ciało, tak jak jest to zaplanowane, po 5 dniach od pierwszej dawki. Oczywiście jest to prawda, że należy zmieniać pościel, ręczniki oraz ubrania. Kąpiel jak najbardziej także jest wręcz wskazana.