Uderzanie głową o materac przez 17-miesięczniaka

Mój 17 miesieczny syn, gdy jest w łóżeczku często uderza głowa o materac bardzo mocno, zdarza mu się także uderzać głowa o szczebelki łóżeczka a gdy jest poza łóżeczkiem to uderza raczka o głowę także dość mocno. Czy powinnam się tym martwić i zgłosić do lekarza czy u takich małych dzieci to normalne ?

Aleksander Ropielewski

NIe jest to zachowanie normalne i na pewno warto skonsultować se z pediatrą, który pomoże ocenić czy nie stoi za tym jakieś zaburzenie bądź choroba. Jeżeli nic takiego nie okaże się podstawą zachowań syna będzie Pani mogła być spokojna.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski