Wypukłe i pożółkłe zęby u 18-latki

Moje zęby stały się jakby wypukłe, pożółkłe, dziąsła dwójek uformowały się w jakby strzałkę kierującą w górę. Coraz częściej mam wrażenie, że się ruszają... Mam 18 lat... Miałam problem z narkotykami jednak nigdy nic z moimi zębami się nie działo. Jak temu zapobiec ''domowymi sposobami'', gdyż na dentystę muszę czekać sporo czasu.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
lekarz periodontolog Kraków

Zółte zabarwienie zęba może wynikać z obecności płytki nazębnej lub osodów- należałoby przeprowadzić profesjonalną higienizację w gabinecie. Problem z dziąsłami to raczej niezależna sprawa- radziłabym zgłosić się na wizytę, aby przeprowadzić profesjonalny instruktaż higieny.
pozdrawiam serdecznie