Z jakim lekarzem skonsultować problem z tą wydzieliną pod powiekami?

Od jakiegos czasu zauwazylam przezroczysta wydzieline pod powiekami i w kacikach oczu, bardzo czesto musze ja wyciagac. Wieczorami zdarza sie,ze oczy zaczynaja puchnac w zewnetrznych kacikach, opadaja mi w dol oraz czuje duzy dyskomfort przy kazdym mrugnieciu. Od 5mscy pracuje przy komputerze ok 8h dziennie, lecz zakraplam oczy i nie zauwazylam suchosci, w trakcie dnia oczy wygladaja normalnie, brak zaczerwienienia czy dyskomfortu(oprocz wydzieliny). Wykluczam kosmetyki a do demakijazu uzywam na zmiane naturalne mydlo i chusteczki do demakijazu ale jest coraz gorzej, oczy puchna coraz mocniej pod wieczor(musze isc wtedy spac) a rano potrafie obudzic sie z opuchnietymi powiekami gornymi. Dzieje sie tak raz na kilka dni, od miesiaca-dwoch, wydzielina od ok 3 mscy… Do jakiego lekarza powinnam sie skierowac? Czym moze byc spowodowana wydzielina?

Prawdopodobnie ma pani przewlekłe zapalenie spojówek. Ze względu na przewlekłość procesu, pracę przy komputerze i to, że już pani stosuje jakieś krople nawilżające, wskazana jest wizyta u okulisty. Zapalenie może być infekcyjne, alergiczne lub z podrażnienia. Czasem jest to objaw choroby ogólnej, ale raczej wtedy występują też inne dolegliwości.