Zaczerwienienie wokół rany po usuniętym wyrostku

Narzeczony miał 09.10 usunięty wyrostek, ze szpitala został wypisany 11.10.Wkoło rany operacyjnej jest widoczne zaczerwienienie,jest jakby lekko napuchnięte(przed zabiegiem już od paru miesięcy również było napuchnięte w tym miejscu).Nie ma żadnych wycieków, ładnie się goi.Boli go miejsce cięcia(przy chodzeniu, siedzeniu, czasem leżeniu).Nie powinno boleć mniej z każdym dniem? Czy to normalne takie zaczerwienienie?Przy wypisie również było, lekarz nic na to nie mówił.Bierze Augmentin 2x dziennie
ponad rok temu

W tak wczesnym okresie po operacji takie dolegliwości i taki stan miejscowy rany jeszcze może występować. Niewielki odczyn zapalny jest normalny zwłaszcza jeśli stan zapalny wyrostka robaczkowego był duży. Antybiotykoterapia jak dotychczas powinna być wystarczająca. Kontrola w poradni chirurgicznej według planu.