Pielęgnacja rany po usunięciu zmiany z nosa

Moja mama miała zabieg usunięcia zmiany na nosie. Ma 88 lat. W tej chwili ma usunięte szwy. Jak pielęgnować to miejsce?. Lekarz powiedział, że nic, wystarczy przemyć tylko czystą wodą bez żadnych dodatków. Słyszałam, o szarym mydle. Nie wiem co robić.

Jeśli blizna wygląda "normalnie" , tzn. nie ma odczynu zapalnego (zaczerwienienie) - to nie trzeba jej jakoś specjalnie traktować!!! zż

Witam. Ja zalecam natłuszczanie rany, a dla minimalizacji blizny plastry silikonowe przykładowo (sutricon) Szare mydło do mycia jeśli nie stać pacjenta na białe - dziecięce = nie podrażniające skórę (;).