Brak gaworzenia u 6-miesięcznego dziecka

Witam Dziecko za 4 dni konczy 6 miesiecy i nie wydaje zadnych dzwiekow tylko jakby sobie "mruczy". Czy ma jeszcze czas na gaworzenie?

Ma mnóstwo czasu!!! Wydaje mi się, iż również w innych miejscach zadaje Pani pytania o rozwój swojego 6-miesięcznego dziecka. Wszystko jest w porządku! Absolutnym. Dzieci rozwijają się w różnym czasie - u jednych pewne elementy rozwijają się szybciej, u innych wolniej. I bardzo rzadko jest tak, że dziecko na "trzy, cztery", gdy tylko minie mu któryś tam kolejny miesiąc będzie od razu gaworzyć/ chodzić/ siadać. Tylko dlatego że w ten właśnie dzień kończy tyle a tyle miesięcy. Proszę się uspokoić i dać dziecku czas na spokojny rozwój. Pozdrawiam.

Proszę o kontakt z pediatrą i logopedą, który zajmuje się wczesną interwencją logopedyczną. Czy było wykonane badanie słuchu?