Co może oznaczać ból śródręcza?

Boli mnie śródręcze dokładnie okolica przy kciuku i pod palcem wskazującym lewej dłoni. Ogólnie okolica pod stawami palców taka centralna, część dłoni razem z łączeniem właśnie palca wskazującego i kciuka. Ból nasila się przy ruszaniu kciukiem, gdy chce coś złapać lub podnieść. Boli mnie tak od trzech dni lecz z dnia na dzień ten ból się nasila. Dłoń nie jest sina ani opuchnięta.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zastosowanie żelu przeciwbólowego i przeciwzapalnego (dostępny bez recepty). Jeżeli po jego zastosowaniu objawy nie ustąpią, wskazana będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam!