Ból prawej dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym

Witam, Boli mnie prawa dłoń w miejscu pomiedzy kciukiem a palcem wskazującym. Miejsce to jest większe w u lewej dłoni. Ból nasila sie podczas codziennych czynności jak mycie zebów, krojenie. W momencie gdy kciuk jest "napięty". Smarowałam maściami. Odciążałam dłoń na tyle ile to możliwe. Jednakże zbytnio to nie pomogło. Co to moze być?

Przyczyn może być wiele.
Dosyć często jest to zespół cieśni kanału nadgarstka. Proponuję wykonać usg nadgarstka z ewentualną oceną miejsca bolącego oraz rtg nadgarstków. W zależności od wyniku udać się na konsultację do neurologa, ortopedy lub reumatologa albo na początek do lekarza rodzinnego.