Co oznacza wynik TK płuc u 50-latka?

Witam proszę i więcej informacji wyniki z tk. Niewielki obszar pasmowatych zagęszczeń w przedniej części segmentu 3 płuca lewego . Pęcherz rozdemowy wielkości 12 mm w segmencie 4 płuca prawego , podoplucnowo. Obszar rozdemy wielkości 36mm w przedniej części pogranicza segmentu 6.9 i 10 po stronie prawej. Na granicy segmentu płuca 4 i 5 owalna zmiana guzkowa średnicy 10 mm o gładkich zarysach. Kilka zmian drobnoguzkowych płuca lewego wielkości do 3 mm . Siateczkowate, pasmowate zagęszczenia pooplucnowe obustronnie .

Wymaga Pan konsultacji pulmonologicznej. Przede wszystkim należy ustalić pochodzenie pęcherzy rozedmowych (najczęściej występują w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, która w większości przypadków wynika z długoletniego palenia papierosów). Ponadto weryfikacji wymaga zmiana guzowata, która (zwłaszcza w przypadku nikotynizmu) wymaga pogłębienia diagnostyki onkologicznej.