Co oznaczają te przebarwienia na dziąsłach?

Witam Od dłuższego czasu ( właściwie od minimum 12 lat) mam przebarwienia barwnikowe na dziąsłach górnych ( sino fioletowe i czerwone ). Chodzę do lekarza stomatologa ale żaden nie zareagowal oprócz jednego ze trzy lata temu. Kazał obserwować. Co to może byc? Czy to coś groźnego? Do jakiego lekarza sie udać? Kobieta 37

Bez obejrzenia pacjenta trudno postawić diagnozę. Przebarwienia dziąseł mogą wynikać z wielu czynników: od ciemniejszego zabarwienia w związku z ciemniejszym kolorem skóry, przez przebarwienia związane z paleniem papierosów po inne przebarwienia barwnikowe (wrodzone lub nabyte). Jeśli ma Pani wątpliwości proponuję skonsultować się w tej sprawie z lekarzem dentystą periodontologiem.