Co robić, gdy teściowa buntuje mojego partnera przeciwko mnie?

Witam. Proszę o pomoc. Matka mojego narzeczonego jak toksyczną osobą, która niszczy nas związek. Od początku mnie nie tolerowała, za każdym razem gdy moj narzeczony spał u mnie ona robiła awantury, że tak nie wypada, chłopak nie powinien spać u dziewczyny przed ślubem. Zaczęła mu nawet grozić, że wyrzuci jego psa jak ten nie wróci do domu. Buntuje przeciwko mnie całą rodzinę. Co robić w takiej sytuacji?

Szanowna Pani,

na podstawie zadanego przez Panią pytania wnioskuję, że ma Pani za złe przyszłej teściowej ingerowanie w Wasze sprawy. Napisała Pani, że "za każdym razem gdy moj narzeczony spał u mnie ona robiła awantury, że tak nie wypada, chłopak nie powinien spać u dziewczyny przed ślubem". Niechęć Pani przyszłej teściowej do nocowania jej syna u Pani być może nie koniecznie wynika z niechęci do Pani, lecz z odmiennych wartości wyznawanych w życiu. Pani przyszła teściowa jest osobą urodzoną w innym pokoleniu wychowywaną w innym systemie wartości i przekonań, ale też społecznego przyzwolenia na niektóre zachowania.

Rozumiem, że skoro planujecie Państwo zawrzeć związek małżeński to chcielibyście spędzić ze sobą całe życie. Rodzina pani przyszłego męża będzie w nim zawsze obecna dlatego w trosce o powodzenie Waszego związku dobrze byłoby poukładać również relacje z jego rodziną pochodzenia. Warto zacząć od rozmowy z narzeczonym i ustalenie wspólnej wizji problemu. Jak on postrzega zastrzeżenia swojej mamy? I wspólnego zastanowienia się jak rozwiązać tą sytuację. Konfliktowanie się z rodziną męża zwłaszcza teraz może być przyczyną dalszych problemów i niezrozumienia. Dlatego radziłabym wyjść właśnie od próby zrozumienia motywów i intencji drugiej strony i podjęcia dialogu pełnego zrozumienia. Wbrew pozorom macie z przyszłą teściową wspólny cel, obu wam zależy na dobru tego samego mężczyzny.

Serdecznie pozdrawiam,