Czerwone i szorstkie plamy na szyi u 5-miesięcznego syna

Witam.Mój 5 miesięczny synek od pewnego czasu ma na szyi czerwone, szorstkie plamy wielkości naparstka. W nocy nie może spać tylko strasznie je drapie. Jeden pediatra stwierdził, że to zmiany alergiczne, drugi, że to podrażnienie od śliny/ulewania (synek bardzo się ślini). Próbowałam stosować sudocrem, linomag, alantan, krem atoderm po zinc, krem demsa ale nic nie jest w stanie wyciszyć tych zmian. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi spodziewanego efektu to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.