Częsta masturbacja a uzależnienie

Masturbuję się 3 - 4 razy tygodniowo. Nie odczuwam potrzeby by to robić ciągle, ale mam obawę czy może to się nie przerodzi w uzaleznienie. Można to jakoś kontrolować?

Dzień dobry.

Jak Pan sam napisał, nie odczuwa Pan potrzeby ciągłego masturbowania się, co oznacza, że można to kontrolować. Przyjmuje się też, że masturbacja w celu zmniejszenia napięcia seksualnego, szczególnie u młodych, dorastających osób, dodatkowo nie posiadających stałych partnerów seksualnych, jest czymś naturalnym. Sądząc z opisu, nie ma Pan raczej powodów do zmartwień.

Pozdrawiam.