Czy dłuższe masturbowanie się szkodzi zdrowiu i psychice?

Czy dłuższe masturbowanie się szkodzi zdrowiu i psychice? Dlaczego moja dziewczyna nie lubiała jak się przyniej masturbowałem a lubiała nie raz popatrzeć? Pozdrawiam serdecznie.

Aleksander Ropielewski

Masturbacja jest sposobem zaspokojenia potrzeb seksualnych. Jeżeli jest ona wystarczająca dla danej osoby nie ma w tym nic złego. Problemem może być masturbacja w celu rozładowania napięć dnia codziennego lub jako sposób odreagowania problemów spoza sfery seksualnej. Co do preferencji Pana dziewczyny to jest to kwestia indywidualna partnerki i nie ma co do tego jednoznacznej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski