Czy moja skóra się zregeneruje?

Miałem wykonany zabieg 4 miesiące temu zabieg laserem Alma Harmony DYE-VL na usunięcie rumienia. Rumień nie zniknął, a od momentu zabiegu każdy krem zaczął mnie uczulać. Przed zabiegiem stosowałem różne kremy nawilżające lub normalizujące i żadnych podrażnień, a obecnie każdy krem powoduje uaktywnienie rumienia i palenie w policzkach. Dotyczy to kremów specjalistycznych LaRoche, Bioderma, Uriage, Avene czy również tych tańszych drogeryjnych. Czytałem, że podczas zabiegów drażniących jak laser może dojść do osłabienia płaszcza skóry i wtedy każdy krem drażni, bo wnika od razu w głąb. Czy to prawda? Czy ten zabieg mi zaszkodził? Każdy krem powoduje rumień wręcz fioletowy na całych policzkach, a na np. gdy smaruje czoło, to oczywiście zero zmian. Czy bariera skóry się zregeneruje?

Dzień dobry, niestety bez możliwości zobaczenia Pana problemu na żywo oraz wglądu w dokumentację zabiegową ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję konsultację z osobą wykonującą zabieg w celu wyjaśnienia wątpliwości. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.