Czy od mostka porcelanowego mogą robić się sine dziąsła?

mam zrobiony mostek porcelanowy na metalu na 3,4 i 5 w internecie przeczytałem,że mogą od tego dziąsła robić się sine, mostek zrobiony tydzień temu, kolor i kształt mostka super tylko zmartwiło mnie to czy nie będzie się coś działo z dziąsłami

Proszę nie zwracać uwagi na różnorodność opinii w tej kwestii - jeżeli jest Pani zadowolona i nic przykrego się nie dzieje to tylko należy się cieszyć.