Co robić z tym lekkim bólem po ekstrakcji?

Leciutki ból i malutka opuchlizna dziąsła po ekstrakcji, dolna lewa szóstka. Przy płukaniu jamy ustnej nie ma nic, jestem 5 dni po zabiegu kolor wokół dziąsła jest jaśniejszy, a sam środek biały.. przykry smak przy użyciu języka.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po ekstrakcji zęba może pojawiać się niewielki ból oraz opuchlizna, a dziąsło może mieć jaśniejszy kolor. Dzieje się tak, ponieważ w miejscu po wyrwaniu zęba powstaje rana, która może goić się od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Tuż po zabiegu dziąsło staje się czerwone co związane jest z obecnością skrzepów krwi. Wraz z upływem czasu zostają one fizjologicznie usunięte i wówczas dziąsło może stać się wręcz białe, a następnie wraca do swojego jasnoróżowego koloru. Takie informacje można znaleźć m.in. w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/biale-dziasla.

Taka sytuacja nie powinna być więc niepokojąca, lecz jeśli mimo to odczuwa Pan dodatkowe dolegliwości lub czuje niepokój, to warto udać się do stomatologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.