Czy opuchlizna po resekcji jedynki sama zejdzie?

Witam. W czwartek mialem robiona resekcje prawej gornej jedynki. Dziś jest niedziela i twarz jest dalej opuchnieta ( nie jakos duzo ale jest). Kiedy i czy w ogole to samo zejdzie? Dodam ze nie dostalem zadnych antybiotykow gdzyz doktor powiedzial ze nie trzeba. Powiedzial tylko by nie pic i jesc goracych rzeczy.

Opuchlizna może się utrzymywać parę dni, do tygodnia. W razie braku poprawy skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. Podejrzewam, że będzie Pan na wizycie kontrolnej, celem ściągnięcia szwów i myślę że do tego czasu wszystko będzie dobrze!