Czy zatrzymaną ósemkę nad siódemką należy usunąć?

Pytanie czy musze usuwac zatrzymana osemke Jest ona nad gotna sIodemka

Na pewno należy ją kontrolować rtg. Przy zatrzymanych zębach mogą rozwijać się torbiele zawiązkowe, które niszczą otaczającą kość i mogą przesuwać zęby, a nawet nowotwory. Lekarz powinien ocenić co będzie lepsze, podczas usuwania może zostać uszkodzona siódemka. Pozdrawiam