Ile ryż ma kcal?

Witam serdecznie. Od kilku miesięcy jestem na diecie, staram się wrócić do prawidłowej wagi, mam w tym już pierwsze małe sukcesy i staram się być bardzo ostrożna przy dobieraniu różnych produktów. I w związku z tym mam pytanie. Ile kcal ma ryż brązowy? czy będąc na diecie można jeść brązowy ryż? I jak to się przekłada na woreczki - ile kcal ma jeden woreczek ryżu, taki standardowy. Po tym czasie przebywania na diecie wiem już mniej więcej ile kcal muszę dostarczyć mojemu organizmowi stąd pytanie o kcal ryżu. Czy do obiadu powinnam jeść jedną czy raczej pół torebki brązowego ryżu? Czy ilość kcal w torebce ryżu nie będzie za duża jak na jeden posiłek? Wiem, że wielu osobom takie pytanie wyda się głupie i bezsensowne, ale dla mnie powrót do prawidłowej wagi jest w tym momencie naprawdę istotny i mam już sukcesy w tej kwestii więc nie pozwolę sobie na zaniedbania :) Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Na diecie redukcyjnej można jeść brązowy ryż jednak ilości i częstotliwość spożywania jest uzależniona od indywidualnego zapotrzebowania energetycznego. Woreczek ryżu brązowego (licząc, że ma 100g) posiada ok 363kcal, białka ok 8,60 g węglowodanów ok 74,00 g zaś tłuszczu ok 3,10 g.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie. W 100 g ryżu znajduje się około 340 kcal. Polecam wybierać ryż brązowy, który zawiera minerały, błonnik oraz węglowodany złożone (dające energie na dłużej). Produkty o wysokim stopniu przetworzenia tj. ryż biały, są pozbawione tych cennych właściwości. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska