Interpretacja wyników biopsji guzów tarczycy

Bardzo proszę o inetrpretację wyników biopsji guzów tarczycy: masy białkowe, erytrocyty, koloid, rozproszone komórki oraz grupy i drobne płaty komórek nabłonka pęcherzykowatego tarczycy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opis badania cytologicznego materiału pobranego w biopsji cienkoigłowej guzków tarczycy wskazuje na chakter łagodny zmian i może sugerować rozpoznanie wola guzowatego - najczęstszej łagodnej choroby tarczycy związanej z tworzeniem zmian guzowatych.

Dalsze postępowanie będzie polegać na ocenie czynności tarczycy (oznaczenie hormonów), wdrożenie ewentualnego leczenia.
Potrzebna będzie również dalsza obserwacja zmian w postaci badania ultrasonograficznego co najmniej raz do roku. W przypadku dużego wola guzowatego, uciskającego na struktury okoliczne, zwłaszcza tchawicę, leczenie wola jest operacyjne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.