Jak długo należy nosić druty po założonym aparacie?

Witam. Nosiłam aparat stały na dolne i górne zęby.Po 4 latach ortodonta zdjął aparat i założył mi teraz takie druciki od trójki do trójki i moje pytanie brzmi jak długo będę musiała je nosić?

Jest to uzależnione od rodzaju wady, z jakim miała Pani do czynienia. Minimalny okres to zwykle 3 lata. Podstawą stabilności osiągniętych rezultatów jest równowaga pomiędzy mięśniami ust i policzków a językiem, zamknięte usta podczas oddychania, język ułożony na podniebieniu i brak wady postawy, asymetrii czaszki itp.