Jak długo w organizmie utrzymuje się Macromax?

W piątek bardzo źle się poczułam, ból gardła, białe czopy na migdałkach, gorączka 39 stopni - po wizycie u lekarza dostałam antybiotyk Macromax. Przez weekend troszkę sie polepszyło, ale w poniedziałek gardło po 3 dawkach nadal było czerwone, poszłam na wizyte kontrolną i otrzymałam kolejną dawkę Macromaxu. Łącznie brałam go 6 dni, dzisiaj rano (czwartek 28.11) wzięłam ostatnią. Słyszałam, że ten antybiotyk utrzymuje się długo w tkankach, a niestety mam urodziny w przyszłą sobotę (7.12). Czy wypicie alkoholu bardzo źle wpłynie na mój organizm? Czy po 9 dniach stężenie antybiotyku powinno być już minimalne? Martwie się ponieważ na recepcie przy zakażeniach górnych dróg oddechowych wskazana była dawka 1.5h, a ja przyjęłam 3g - czy przez to dłużej niż 7-10 dni antybiotyk będzie w moich tkankach?

Witam
Macromax długo utrzymuje się w tkankach- około 15 dni od zażycia ostatniej dawki. Umiarkowane spożycie alkoholu po 9 dniach nie powinno zaszkodzić
Pozdrawiam