Jak oduczyć dziecko ssania piersi?

Mam problem próbuje odzwyczaic corke od piersi.Corka ma w październiku 3 latka.Probowalam roznych sposobow ake corka robi histerie bo chce piersi.Czy picie szalwi pomoze w zatrzymaniu laktacji.Czy sa jakies sposoby na to zeby corka przestala juz ssac piersi

Dzień Dobry Pani,

Karmienie piersią mocno wzmacnia powstałą więź pomiędzy matką a dzieckiem,
z czego nie chce zrezygnować Pani Córeczka.
Myślę, że szczególnie teraz Córka będzie potrzebowała Pani dużej akceptacji, miłości, cierpliwości i rozmowy, by nie poczuła się odrzuconą, do czego Panią mocno zachęcam.
Myślę, że warto byłoby skonsultować się z pediatrą prowadzącym, który zna Pani Dziecko.

Życzę Pani i Córeczce radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, na pewno stopniowo, ważne aby dziecko miało wciąż z Panią bliski kontakt, dużo przytulania, czułości, ponieważ w tym wieku karmienie spełnia więcej funkcji niż jedynie zaspakajanie głodu. Jest to sytuacja stresująca dla dziecka, więc na pewno będzie reagować złością, gniewem, ale ważna jest konsekwencja. Również Pani musi być gotowa do tej decyzji aby dziecko czuło że jest to moment aby przejść na kolejny etap rozwojowy. Warto również skupiać uwagę dziecka na innych kwestiach, podkreślając jego indywidualność, zainteresowania, jakie jest już duże. Przesyłam link do pomocnego artykułu: http://dziecisawazne.pl/jak-lagodnie-zakonczyc-karmienie-piersia/
Pozdrawiam serdecznie