Jak sprawić, by mąż wybaczył mi zdradę?

witam, jak sprawić by mąż któreko kocham ponad życie wybaczył zdradę? proszę o pomoc nie radzę sobie z tą sytuacją myślałam nawet o samobójstwie , ten ciężar że skrzywdziłam najukochańsząo osobę po 16 latach małżeństwa nie daje mi żyć. Mamy 2 dzieci i ja bardzo chcę utrzymać to małżeństwo ale on nie potrafi mi wybaczyć wraca i wraca ciągle do tych pytańod roku dlaczego to zrobiłam ale ja nie znam odpowiedzi , błagam o fachową poradę kończe się psychicznie nie chce zostać bez niego. Bernadeta.

Dzień dobry. Wbrew temu, co zwykle sądzą Klienci, zdrada najczęściej nie jest przyczyną kryzysu w związkach, ale jego skutkiem. Nie zawsze czytelnym, ale jednak skutkiem wcześniejszych relacji a raczej deficytów, konfliktów, trudności związanych z różnymi etapami w związku. Oznacza to, że obie strony mają coś do zrobienia, by poradzić sobie z jej skutkami, ale także zapobiec kolejnym kryzysom, które ze zdradą czy bez niej, będą trudne i unieszczęśliwiające. Proszę rozważyć terapię par. Nawet jeśli dziś miałaby Pani skorzystać z indywidualnego wsparcia specjalisty (na co namawiam), proszę docelowo poszukać wsparcia dla Państwa w terapii małżeńskiej. Wielokrotnie pracuję z parami, które - mimo trudności, także podobnych, które Pani opisuje - potrafiły na nowo zbudować satysfakcjonujące relacje. Często deklarując, że zaczęli być szczęśliwi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Pozdrawiam.

www.progress.warszawa.pl

Dobry wieczór.
Zdrada mocno nadszarpnęła zaufanie. Czasu i pracy ale przede wszystkim motywacji obydwojga Państwa, wymaga jego odbudowanie. Jeśli mąż zgodziłby się to warto udać się na terapię par. Jeśli teraz nie chce o tym myśleć warto aby Pani udała się po pomoc psychologa. Zdradę warto wybaczyć także sobie samej a w tym będzie pomocna terapia.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii. Jeżeli mąż wyrazi zgodę na taką formę pomocy proszę skorzystać z terapii dla par. Rozumiem że odczuwa Pani wyrzuty sumienia, cierpi ponieważ sprawiła ból partnerowi i utraciła jego zaufanie. Proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem aby zastanowić się jak radzić sobie w tej sytuacji.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl