Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Mężczyzna , 30 lat

Witam! Mam 30 lat i obecnie mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Moja partnerka chciałaby dłużej, a Ja nie mogę tego zapewnić. Kiedyś problemu tego nie miałem, przynajmniej tak mi się wydaje, jednak po rozstaniu z poprzednią kobietą nie uprawiałem seksu przez dłuższy czas. Myślałem, że pierwszy stosunek z obecną partnerką spowodowany był długi przestojem i dlatego był tak krótki. Jednak chyba się myliłem. Cała ta sytuacja jest dla mnie dość irytująca i powoduje nasze oddalanie się. Zależy mi na mojej partnerce i chciałbym ją usatysfakcjonować, a bliskość erotyczna jest istotnym elementem udanego związku. Ponadto nie korzystać np. z viagry aby wydłużyć nasz stosunek, bo to powoduje zanik spontaniczności. Czy istnieją jakieś zestaw konkretnych ćwiczeń, które należy regularnie wykonywać. Proszę o poradę!

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Joanna Gładczak 77
Lek. Joanna Gładczak Internista, Tychy 77 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę

Witam serdecznie!
Przedwczesny wytrysk to według definicji niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności obojga partnerów.
Jest to najczęstsze zaburzenie seksualne i dotyczy najczęściej młodych mężczyzn. Głównymi przyczynami tego zaburzenia są przyczyny psychologiczne – stres, brak zaufania między partnerami, obawy o utrzymanie erekcji podczas stosunku, obawa o brak zaspokojenia partnerki. Do stanu takiego może przyczyniać się również stosowanie używek (jeżeli je Pan stosuje to proszę je ograniczyć), następstwa niektórych chorób.
Istnieje kilka metod powstrzymywania przedwczesnego wytrysku, polegające na wyrobieniu nowego odruchu wytrysku, adekwatnego do oczekiwań partnerki. Najlepiej udać się do seksuologa w celu dobrania terapii najkorzystniejszej dla Państwa. Można spróbować również zastosować prezerwatywy nasączone środkiem znieczulającym, czy używaniem kremu zawierającego środek znieczulający. Można również próbować odwrócić myśli podczas stosunku i spróbować skierować je na inny temat. Można również próbować stosować metodę ucisku. Konieczne będzie z pewnością wiele tygodni ćwiczeń.
W niektórych wypadkach konieczne może być również stosowanie leków. Zachęcam do wizyty u seksuologa.
Pozdrawiam