Jak zmienić wygląd blizny po ranie ciętej?

Witam! Mam blizne po ranie ciętej. Jest ona ciemnoróżowa, twarda i lekko wystająca. Od dwóch miesięcy smaruje ją Bio-Oilem, a co kilka dni robie peeling z cukru i oleju kokosowego. Chciałabym, żeby była mniej wystająca, niestety nie widze żadnej poprawy. Czy są jakieś domowe sposoby, może jakieś maści, które spowodują spłaszczenie blizny? Z góry informuje, że nie chodzi mi o leczenie laserowe. Pozdrawiam!

Jeżeli nie chce Pani leczenia laserowego (a szkoda) można również użyć innych preparatów jak Kelo-cote lub Scar Repair. Do dostania w apekach lub gabinetach medycyny estetycznej.

Proszę kupić w aptece Dermatix ale koniecznie żal. Smarować cieniutko 2x dziennie nawet przez okres roku. Bliznę uważamy za świeżą do 3-6 lat , z czasem sama zmieni koloryt, zwykle zdarza się to do pół roku. Aby przyspieszyć proces można ostrzykiwać bliznę preparatami przyspieszającymi gojenie.