Kaszel w nocy u 10-miesięcznego dziecka

Witam moje dziecko ma skończone 10-miesięcy ,11kg od ponad 3-tyg ma kaszel szczególnie w nocy w dzień sporadycznie byłam u lekarz osłuchowo czysty na noc zapisał dipfergan 4ml,przez 4 dni nie ma poprawy czy można podać mu Fosidal ?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Zalecam ponowną konsultację u lekarza - nie zawsze podczas jednej wizyty jest możliwe postawienie ostatecznej diagnozy - proszę poinformować lekarza o braku poprawy. Proszę nie podawać leku Fosidal - nie jest zalecany u dzieci poniżej 2 roku życia. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Tak, myślę, że fosidal dobry pomysł. Gdyby kaszel utrzymywał się nadal i trwał dłużej niż 4 tygodnie proszę udać się do lekarza ponownie.
Pozdrawiam