Pominięcie dawki w leczeniu schizofrenii

Mam 31 lat, zostala u mnie zdiagnozowana shizofrenia... Obecnie jestem w stability stanie, lecze sie rispoleptem w zastrzyku ale ostatnio pominalem dawke, co powinienem teraz zrobic, czy szybko mi sie pogorszy ?

Prawdopodobnie przyjmuje Pan Rispolept Consta, czyli preparat risperidonu o przedłużonym działaniu. Stężenie leku spada wówczas powoli, ale po pominięciu dawki trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry, w celu ustalenia strategii powrotu do leku. Ryzyko pogorszenia zależy od długości czasu bez leku, zatem zachęcam do jak najszybszego powrotu do farmakoterapii.