Problem z jedzeniem po ekstrakcji zęba

Witam :) dnia 3 października 2015 roku usnięto mi ósemkę która wchodziła w siódemkę. 12 października w poniedziałek zdjęto mi szwy, po tym została do teraz taka kieszonka za siódemką w którą wchodzi mi jedzenie. I moje pytanie brzmi, czy to się zrośnie, samo się ściągnie czy po prostu jest źle zrobione ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

gojenie dziąśła trwa do 7 miesięcy - wszystko będzie ok
aby usunąć resztki jedzenia należy intensywnie płukać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinno się zrosnąć. Proszę ograniczyć żucie pokarmów tą stroną szczęki, unikać gorących pokarmów i napojów, a aby resztki pokarmu nie osadzały się w kieszonce doradzamy dokładną higienę (2 razy dziennie szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz stosowanie płynu antybakteryjnego).