Problemy z prężeniem się i wypróżnianiem u 1,5-miesięcznego dziecka

Witam mam juz teraz 1,5 miesięcznego synka i jest taki problem bo synek prawie caly czas tak cienie jakby chciał zrobic kupke a nie robi tylko gazy odchodzą i przy tym tez tak cisnie a nawet nieraz sie prerzy i robi sie AZ caly czerwony i nawet nieraz zaplacze a kupka pojawia sie dopiero pozniej i z jakies moze pol godziny jest spokuj i znowu tak cisnie. Nawet jak spi to tak robi i czasem malo spi bo go to po prostu budzi nie wiem co robic podawalam mu dicoflor dwa razy dziennie po 3 krople

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Droga Mamo, nie pisze Pani nic o karmieniu dziecka. Jeśli karmi Pani piersią to warto wykluczyć z diety wszystkie produkty wzdymające, np. gazowane napoje, warzywa z rodziny kapustowatych, ostre przyprawy, fasolę itd.
Jeśli dziecko jest na mleku modyfikowanym warto porozmawiać z pediatrą odnośnie zmiany mleka na mleko typu comfort, które jest łatwiej strawne dla niemowląt.
Ostateczną diagnozę musi jednak postawić lekarz.
Pozdrawiam