Proteza częściowa u 34-latki

Proteza częściowa górna ogromny problem Nie mam 1, 2 i 6 lewej oraz 5 prawej , ogólny stan zębów podobno jest bardzo zły gdyż zęby są bardzo rozchwiane . Aktualnie 1 i 2 mam uzupełnioną czymś co trudno nazwać przyklejone na j kleju co odpada średnio co dwa miesiące . Mam mieć teraz protezę ruchomą częściową boje się nie wiem jak to będzie wyglądało. Nic innego nie wchodzi w grę, a na implanty mnie zwyczajnie nie stać. Nie wiem co robić czy się na to decydować. Proszę o poradę.

Jeżeli ze względów finansowych odrzuca Pani implanty to w Pani przypadku dobrym rozwiązaniem będzie proteza szkieletowa.Proteza ta w odróżnieniu od najtańszej protezy częściowej osiadającej jest protezą bardziej fizjologiczną czyli przenoszącą siły żucia na istniejące zęby .W związku z tym chroniącą zęby jak i pozostałe tkanki jamy ustnej od nadmiernego obciążenia .Obecnie w gabinetach stomatologicznych są dostępne różne systemy implantologiczne ,różniące się także ceną.Prawie wszystkie są dobre. Posłużę się porównaniem można jeździć Ferrari ale Fiatem również. Proszę to rozważyć w przyszłości, bo jest Pani młodą osobą . Wiele gabinetów ma też podpisane umowy z firmami kredytującymi usługi medyczne.Wybór należy do Pani, na pewno czynnik ekonomiczny ma znaczenie.Powodzenia.

Witam serdecznie,
Proszę skonsultować ze swoim lekarzem możliwość wykonania protezy szkieletowej, czy przy obecnym rozchwianiu zębów jest ona dobrym rozwiązaniem. Proteza szkieletowa jest korzystniejszym rozwiązaniem od protezy częściowej, o ile jest możliwość jej odpowiedniego stosowania.
Co do wykonania protezy częściowej, to z początku może być ciężko się do takiej protezy przyzwyczaić, jednak jest ona wskazana również z powodów zdrowotnych - uzupełnia ona braki zębowe, zapobiega migracji i wysuwaniu się zębów.
Na pewno poprawi ona również wygląd Pani uśmiechu.
Najlepszą dostępną opcją są implanty - zarówno pod kątem estetycznym, ale przede wszystkim komfortu żucia i użytkowania. Warto pomyśleć przyszłościowo nad takim rozwiązaniem.