Ruszający się kawałek zęba po złamaniu

Witam! Obecnie przebywam za granicą i wracam do pl dopiero za 3 tygodnie. Dzis rano złamał mi sie ząb, jest to dolna 6 która była leczona kanałowo, złamał sie od strony języka i ten ułamany kawałek sie rusza ale nie wypada.Nie boli tak bardzo. Chciałabym sie dowiedzieć czy moge poczekac z tym do powrotu do Polski? czy musze udać sie do dentysty tutaj? czekam na odpowiedz, z góry dziękuje

Przy odrobinie "szczęścia" i ostrożności ta ruchoma odłamana część leczonego endodontycznie zęba nie powinna sprawiać większych problemów.Tak czy inaczej warto zrobić RTG tego zęba i możliwie szybko pozbyć się niechcianego fragmentu.Decyzja co do dalszych losów zęba zapadnie w gabinecie.