Czy złamany ząb po usunięciu nerwów wymaga pilnej kontroli u lekarza?

Dzień dobry, dwa tygodnie temu dentysta wyciągnął nerw z zęba, założył coś w rodzaju gipsu (nie pamiętam nazwy). Miałam się zgłosić w styczniu na kontynuację leczenia. Wczoraj ząb się złamał, podzielił na dwie części. Jedna jest ruchoma, druga ani drgnie, gips został. Czy muszę pilnie jechać na wizytę? Czy będzie możliwość aby uratować zęba?

Dzień dobry,
prawdopodobnie doszło do pęknięcia ścianki zęba co może prowadzić do konieczności zabiegu wydłużenia korony klinicznej lub ostatecznie usunięcia zęba. Proszę zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula