Ruszanie się dolnych zębów a brak witaminy A i D

od jakiegos m-c ruszaja Mi sie dolne zeby, gorne mniej .dostelem tez wyniki badan iz brak mi witamin A i D czy to moze byc przyczyna? Dziekuje baardzo za odpowiedz pozdr uynkasx

Witam. Należałoby wybrać sie do periodontologa który oceni jakość kości która utrzymuje zeby. Moze być to Parodontoza która jest choroba dziedziczną. Aby utrzymać zeby jak najdłużej należy bardzo dbać o higienę jamy ustnej i czyścić zeby z osadu i kamienia 2 x do roku. W przeciwnym razie rozchwianie moze sie nasilać.