Siatka Chariego u 9-miesięcznego dziecka

witam, u mojego synka ( 9 miesiecy) wykryto siatke Chariego. czy ona czasem zaniknie, czy mozna to leczyc i jak, oraz czy wplynie to na jego dorastanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Siatka Chiariego jest wariantem anatomicznym prawidłowej budowy serca. Nie ma potrzeby leczenia. Dziecko powinno zostać jednak skonsultowane przez specjalistę kardiologa dziecięcego.