Wynik badania echa serca dziecka

Witam, chciałabym poprosić o komentarz do wyniku echa serca swojej córki u której również wykryto pauzy serca 2,1 sek. Wynik echa: Prawidłowa wielkośc jam serca oraz grubość ścian.Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości.Nieznacznie pogrubiały brzeg prawowieńcowego płatka zastawki aortalnej,wąska fala zwrotna w DOLK.Śladowe fale zwrotne przez oba ujścia żylne. W prawym przedsionku widoczne ruchome echo odpowiadajace prawdopodobnie siatce Chiariego.Osierdzie bez cech płynu. Co to oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Siatka Chiariego jest to embriologiczna pozostałość zatoki żylnej. Wynik powinien zostać zinterpretowany przez specjalistę kardiologa dziecięcego.