Jak interpretować wynik badania ECHA serca i co on oznacza?

Witam. Proszę o interpertację wyniku ECHA serca. Serce czterojamowe. Prawidłowe wzajemne położenie struktur serca i dużych naczyń. Wielkość jam serca, grubość ścian i kurczliwość w granicach normy. Nieco wiotkie płatki zastawki mitralnej z falą zwrotną do lewego przedsionka. Zastawka aortalna trójpłatkowa. Niedomykalność zastawki aortalnej ( ). Niewielka niedomykalność zastawki trójdzielnej i zastawki t.płucnej. RVSP około 15mmHg - w granicach normy. Drożny otwór owalny. Co oznacza taki opis?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Jaka przyczyna badania ? Jakie EF/frakcja wyrzutowa ?