Trudności ze spaniem a stosowanie leku Trittico CR

nie moge zasnac,budze sie klka razy w nocy,nie wysypiam sie.Lekarz przepisal mi tritticoCR-to leki depresyjne,nie ma nic wspomniane w ulotce o spaniu.Na co mi sa te leki,jezeli ja tylko mam trudnosci ze spaniem-czy mam je stosowac?

Dzień dobry!
Skuteczność farmakoterapii możemy sprawdzić jedynie stosując ją zgodnie ze wskazaniami. Brakuje informacji czy rozpoczęła Pani kurację tym lekiem? Jak długo go Pani przyjmuje, czy zauważyła Pani poprawę?
Lek, o którym Pani wspomina psychiatrzy mają w zwyczaju podawać na problemy ze snem. Istotne są tu oczywiście również możliwe przyczyny bezsenności.
Natomiast jeśli ma Pani wątpliwości co do przepisanego Pani leku, ma Pani pełne prawo by skonsultować to z lekarzem i opowiedzieć mu o swoich obawach.