Tu inflammatoria colonis ascedenti cistis renis dex permagna

Witam, Proszę o przetłumaczenie zwrotu po łacinie. Tata miał operację około 15 lat temu z takim właśnie rozpoznaniem, powiedziano mu, że miał problem z wyrostkiem. Mam krwawienia z przewodu pokarmowego, lekarz pyta, czy jestem obciążona genetycznie, a ja nie wiem, co odpowiedzieć. Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam, Agnieszka Ś. Tu inflammatoria colonis ascedenti cistis renis dex permagna
ponad rok temu

Witam , tłumaczenie: tu(tumor)=guz , inflammatoria=zapalny , colonis ascedenti=okręznicy wstępującej(początkowy odcinek jelita grubego) , cistis renis dex permagna=duża(olbrzymia) torbiel nerki prawej. Pani kłopoty z przewodem pokarmowym nie powinny mieć związku z ww. rozpoznaniem. Proponuję oprócz poszukiwania przyczyn krwawienia z przewodu pokarmowego wykonać usg nerek. Ps. lekarz pytający Panią o obciążenia genetyczne powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie po przeczytaniu ww. rozpoznania. Chyba , że są jeszcze jakieś rzeczy o których Pani nie napisała... , pozdrawiam , zż