Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tymczasowe wypełnienie kanałowe zębów

W zeszły piątek miałam leczony kanałowo ząb. Zostało założone mi tymczasowe wypełnienie. wizytę końcową mam 6 sierpnia. do tego czasu będę za granicą. Ząb ma się dobrze, jednak w jego okolicy jest delikatna opuchlizna, którą delikatnie odczuwam. zęba tez delikatnie momentami czuję, przy zmianach pogody delikatne ukłucia lub przy naciśnięciu. Jednak większych problemów nie ma. Czy są to normalne objawy? czy raczej powinnam się bać, martwi mnie ten fakt że chwilowo nie będzie mnie na miejscu.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam! Myślę,że nie ma powodu do niepokoju! Musi minąć trochę czasu zanim zapalenie w zębie i jego okolicy zupełnie ustąpi... Do czasu następnej wizyty raczej nie powinna się Pani martwić... Pozdrawiam.

0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

Czasami na etapie leczenia na jakim jest zab moga byc odczuwalne opisane objawy, już w starożytności uważano że obrzęk, zaczerwienienie czy podwyższona temperatura to objawy walki organizmu z problemem wiec nie zawsze to coś złego - należy jednak zachować czujność - obecnie leczy sie zeby kanalowo na jednej wizycie, warto znalezc lekarza endodonte dysponujacego mikroskopem Pozdrawiam lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety